Zaznacz stronę

O Coty Inc.

Celebrujemy i uwalniamy różnorodność piękna. Coty jest jedną z największych na świecie firm z branży beauty z dochodem około 9 mld USD. Jej potężne dziedzictwo biznesowe przyczyniło się do stworzenia kultowego portfela wiodących marek branży beauty.  Coty to globalny lider w kategorii zapachów, zajmuje pozycję numer dwa w kategorii profesjonalnych produktów do pielęgnacji włosów i pozycję numer trzy w kategorii kosmetyków kolorowych. Coty zostało podzielone na trzy dywizje. Coty Consumer Beauty skupia się na kosmetykach kolorowych, produktach detalicznych do koloryzacji i stylizacji włosów, kosmetykach do pielęgnacji ciała oraz masowych zapachach, sprzedawanych przede wszystkim za pośrednictwem masowych kanałów dystrybucji; należą do niej m.in. takie marki jak Cover Girl, Max Factor, Rimmel, adidas i Sally Hansen. Dywizja Coty Luxury koncentruje się na zapachach prestiżowych oraz kosmetykach do pielęgnacji skóry segmentu premium, gdzie znajdziemy m.in. takie marki jak Calvin Klein, Marc Jacobs, Hugo Boss, Gucci,  Chloé, Bottega Veneta i philosophy. Oraz dywizja Coty Professional Beauty, która zajmuje się współpracą z właścicielami salonów oraz specjalistami zarówno w zakresie pielęgnacji włosów jak i paznokci, z takimi markami jak Wella Professionals, Sebastian Professionals i OPI. Coty zatrudnia ponad 20,000 pracowników na całym świecie, a produkty firmy są dostępne w ponad 150 krajach.

Firma Coty wraz ze swoimi markami jest zaangażowana w szereg działań społecznych, a także stara się minimalizować nasz wpływ na środowisko naturalne.

Do Polski COTY weszło w roku 1993. Od początku istnienia, Polski oddział firmy charakteryzował bardzo dynamiczny rozwój i dziś COTY Polska jest największą firmą kosmetyczną działającą na polskim rynku detalicznym, a marki COTY takie jak Rimmel, adidas czy Bourjois, zajmują czołowe pozycje w swoich segmentach i są regularnie wyróżniane w konkursach branżowych.